OKIEM AGENTKI

JAK BEZPIECZNIE WYNAJĄĆ MIESZKANIE?

Zapewne wynajmując swoje mieszkanie czujesz obawę, że coś może pójść nie tak. Nic dziwnego- jest to owoc Twojej ciężkiej pracy, inwestycja na przyszłość... i ....decydujesz ją oddać "w cudze ręce". Nie masz szklanej kuli, nie jesteś w stanie przewidzieć czy przyszły najemca zadba o Twoje mieszkanie jak o własne i zawarta z nim umowa nie przysporzy Ci powodu do zmarszczek i siwych włosów.

Pierwszym krokiem jest określenie Twoich oczekiwań i wymagań względem Najemcy – czy odpowiednim lokatorem będzie rodzina, studenci, co ze zwierzakami, ......?

Aby zminimalizować ryzyko niepowodzenia i zawodu przy najmowaniu lokum powinieneś przeprowadzić staranny casting - przyjrzyj się dokładnie potencjalnym najemcom, nie bój się wypytać o ich obecną sytuację życiową i zawodową oraz o plany na przyszłość (intuicja często bywa dobrym doradcą).

Następnym krokiem jest przygotowanie umowy zawierającej jak najwięcej istotnych kwestii , które w przyszłości mogłyby okazać się spornymi. Może warto przyjrzeć się atutom najmu okazjonalnego?

Wydając nieruchomość sporządź szczegółowy protokół przekazania- spisz liczniki i opisz stan lokalu przy wydaniu, wymień pozostawiony inwentarz.

A najlepsze co możesz zrobić??? Zleć usługę zaufanej agencji nieruchomości- bazując na doświadczeniu i nabytej wiedzy- my zrobimy to najlepiej;)

galeria zdjęć